Spływy kajakowe Ukta

Spływy kajakowe Ukta – Krutynia 16 km

Planusz urlop i chcesz odwiedzić miescowość Ukta ? W takim razie możesz skorzystać z jednej z ciekawszych tras, której przepłynięcie kajakiem może zająć około 4 godziny. Ten odcinek rzeki z miejscowości Ukta do wsi Krutyń jest uważany za najpiękniejszy z całej trasy. Krutynia to szlak uznawany za jeden z najpiękniejszych szlaków nizinnych Europy. Jest bardzo ciekawy i zróżnicowany. Wartki nurt niesie nas wśród okazałych drzew, zaś woda bardzo czysta o małej głębokości stwarza możliwość podglądania ryb. Rzeka na dalszym odcinku nie zmienia swojego charakteru, koryto jest dosyć szerokie z licznymi piaszczystymi wysepkami. Na dalszym odcinku momentami pojawia się szybszy nurt, oraz kamieniste mielizny.

kajaki UKTA krutynia
spływy kajakowe ukta

Spływy kajakowe Ukta – co warto zabrać ze sobą na spływ ?

Wybierając się na spływ warto pomyśleć o rzeczach, które wpłyną na komfort i bezpieczeństwo. Wiele osób zadaje sobie pytanie „co zabrać ze sobą na spływ kajakowy” ? Walizka czy jednak plecak ?

 Najlepiej sprawdzi się worek żeglarski, który można zmieścić bez problemu w dziobie kajaka. Warto o nim pomyśleć bo w razie czego nie zamokną rzeczy, które bedą miały kontakt z wodą. Taki worek zeglarski można wypożyczyć w wypożyczalni kajaków. Należy unikać rzeczy takie jak walizki czy plecaki ze stelażem. Warto również zabrać ze sobą wodoszczelne etui na telefon czy aparat fotograficzny i inny sprzęt elektroniczny.

 

Spływy Ukta – Kontakt

Organizujemy spływy kajakowe i jesteśmy zlokalizowani pod adresem Ukta 40 

Aby zarezerwować kajaki skontaktuj się z nami telefonicznie lub wyślij wiadomość.

Zapraszamy serdecznie – Falcon – spływy kajakowe Ukta