Kajaki Ukta - spływy kajakowe Krutynią

Spływy Krutyń - Ukta

Odcinek Krutyń-Ukta jest typowo rzeczny, czyli prowadzi głównie przez rzekę. Szczególnie polecamy go dla rodzin z dziećmi oraz grup szkolnych. Długość trasy wynosi 13 km a jej przepłynięcie zajmuje około 4 godziny. Z uwagi na głębokość na poziomie 50cm –  Jest to jeden z najłatwiejszych i najbezpieczniejszych odcinków trasy Krutyń – Ukta.

Po około godzinie spływu od przenoski w Zielonym Lasku docieramy do RosochyMając więcej czasu warto jest wpłynąć na jezioro, gdyż na jego lewym brzegu znajduje się klasztor założony przez staroobrzędowców, którego zwiedzenie może być dodatkową atrakcją spływu. Dalej rzeka płynie wśród łąk i pojedynczych gospodarstw, woda nadal bardzo czysta z bogatą roślinnością, która miejscami może utrudniać wiosłowanie. Kajaki Ukta – spływy kajakowe jednodniowe są polecane dla osób, które chcą połączyć relaks i aktywny urlop na spływie kajakowym w miejscowości Ukta.

kajak krutynia - ukta
spływy kajakowe ukta

Ukta - kajaki - wypożyczalnia

Falcon – Wypożyczalnia kajaków Ukta to  profesjonalna firma, która świadczy usługi na jak najwyższym poziomie. Najważniejsze jest dla nas zadowolenie klientów, którzy chętnie do nas wracają. Spływy kajakowe Ukta to obecnie jedna z najpopularniejszych rozrywek na mapie Mazur. Każdy kto odwiedza te piękne rejony chce skorzystać z takiej formy atrakcji. Jest to doskonała okazja do wyciszenia się i spędzenia czasu z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Zapraszamy na jednodniowe spływy kajakowe piękną rzeką Krutynią. Zapewniamy transport i przewóz kajakarzy, spływy organizujemy codziennie. Korzystając z naszych usług masz nieograniczony czas spływu.

 

Kajaki Ukta - co warto wiedzieć

Co zabrać ze sobą na spływ kajakowy Ukta ?

Najlepiej sprawdzi się worek żeglarski, który można zmieścić bez problemu w dziobie kajaka. Taki worek można wynająć w wypożyczalni. Warto o tym pomyśleć bo w takim worku żeglarskim rzeczy nie zamokną przy styczności z wodą.

Bezpieczne zachowanie podczas spływu – Kajaki Ukta

  • Zawsze zachowaj odstęp od motorówek, statków czy promów.
  • Nigdy nie wybieraj się na kajaki po spożyciu alkoholu czy środków odużających
  • Nocą nie zobaczysz kamieni czy konarów drzew a pomoc w razie wypadku może być utrudniona. Odradzamy spływy kajakowe nocą.

 

kajaki ukta